top of page
Фото автораАлиса Давидюк

Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять

Українське Полісся - територія, звідки на думку багатьох вчених походить слов'янська цивілізація. Саме з цих лісів та великих просторів пішли слов'яни. І саме тут наприкінці ХХ століття сталася найбільша техногенна і гуманітарна катастрофа в історії людства.

Аварія на Чорнобильській АЕС - найбільша за всю історію ядерної енергетики. В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Масштаби лиха та важкість наслідків стали найтяжчими в історії нашої планети та героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів, врятував світ.

З нагоди дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, 13 грудня, для учнів 6-А класу ЗНЗ №10 була проведена година реквієм “Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять”. Спочатку, бібліотекарі бібліотеки-філії №10, коротко ознайомили учнів з подіями які призвели до наймасштабнішої трагедії людства, вибуху, який зруйнував життя тисячам людей і створив багато кілометрову зону відчуження.

Короткий ролик “Чорнобиль. Моя зміна” познайомив учнів з колишніми працівниками Чорнобильської АЕС п'ятої і другої зміни. З людьми, яким 26 квітня 1986-го довелося першими ліквідувати наслідки аварії - тоді, коли світ про неї ще не знав. Також діти долучилися до жвавого обговорення наслідків ліквідації переглянувши анімацію “Аварія на ЧАЕС: спогади ліквідатора” від BBC News Україна.

Вони робили свою роботу у нереальних полях радіації. Знали, з чим мають справу. І за деякі операції, що врятували у ту ніч світ від набагато жахливіших наслідків, заплатили життям.





70 просмотров0 комментариев

Недавние посты

Смотреть все

댓글


bottom of page